هزینه آموزش حسابداری

حسابداران برتر » آموزشگاه حسابداری » هزینه آموزش حسابداری

هزینه آموزش حسابداری

2019-11-30T10:14:41+03:30توسط |دسته‌ها: آموزشگاه حسابداری|برچسب‌ها: , , |دیدگاه‌ها برای هزینه آموزش حسابداری بسته هستند

هزینه آموزش حسابداری

هزینه آموزش حسابداری

یکی از اقلام ارزان قیمت در ایران ،آموزش است. شاید بی انصافی باشد که لفظ هزینه را برای آموزش استفاده کنیم .

در واقع تعریف هزینه یعنی مبلغی که بابت خدمات از بین می رود در حالی که آموزش را می توان بعنوان یک کالای سرمایه ای تعریف کرد اما به جهت اینکه در اذهان عموم جامعه به عنوان هزینه شناخته شده ، به ناچار ما هم از واژه هزینه استفاده می کنیم.

در میان همه آموزشها ،هزینه آموزش حسابداری ، بسته به نوع دوره و همچنین کیفیت دوره و برگزار کننده آن متفاوت است.

متأسفانه بعضی ازآموزشگاههای حسابداری، به جهت جذب کارآموز، این حرفه مقدس آموزشی را به چشم یک تجارت می بینند که به هر قیمتی شده نسبت به تشکیل کلاس اقدام نمایند و در این حالت هدف اصلی آموزش حسابداری که تربیت حسابدار حرفه ای است زیر سؤال می رود.

نتیجه آنکه کارآموز، سرخورده از آنجا خارج می شود.

هزینه کلاس آموزش حسابداری ،حاصل بهای تمام شده آموزشگاه و درصدی سود می باشد.

مثلا مدیر آموزشگاه هزینه های جاری اعم از هزینه پرسنل اداری ،اجاره محل ،آب ،برق ، گاز و تلفن ،مصارف و ملزومات مصرفی و نهایتا هزینه حق الزحمه اسناد دوره را محاسبه نموده و قیمت تمام شده حاصله را بر میانگین تعداد کارآموز ثبت نام شده ، تقسیم و مبلغ هزینه کلاس آموزش حسابداری را بدست می آورد.

آنچه که کارآموز بایستی هنگام ثبت نام در آموزشگاه حسابداری معتبر، مورد نظر داشته باشد این است که ارزان بودن غیر معقول هزینه ثبت نام را دلیل بر کاستی آموزش بداند.

به قول قدیمی ها (هر ارزانی بی علت نیست و هر گرانی بی حکمت نیست ) چرا که امروزه همگان در جریان تورم و گرانی می باشند که خود بخود تورم، در اجاره محل و هزینه های جاری یک آموزشگاه حسابداری هم تأثیر مستقیم می گذارد.

حال اگر مدیریت آموزشگاه بخواهد به طور نامعقولی شهریه ناکافی دریافت نماید، ناچار است از استاد کم تجربه و ارزان استفاده کند و همچنین تعداد زیادی کارآموز هم جهت جبران هزینه جذب کند که خود این موضوع هم باعث افت کیفیت آموزشی می شود.