میزان حقوق درخواستی برای شروع کار حسابداری

چیزی که افراد برای ورود به بازار کار باید مد نظر داشته باشند تجربه است. افراد تازه کار در جایگاهی نیستند که دنبال حقوق بالا باشند. اگر جایی هم به شما حقوق بالا هم بدهند این به ضرر شما خواهد بود. دلیل آن این است که شما باید از شرکت های کوچک شروع به کار کنید چون شرکت های بزرگ جای افرادی است که علم بزرگتری دارند و اگر فردی که علم کوچکتری دارد وارد این مجموعه شود در آنجا جایگاه کمی به او داده می‌شود. بنابراین ممکن است یک شرکت خیلی بزرگ باشد و توان مالی بالایی داشته باشد و حقوق بالایی هم به شما داده شود اما شما چه چیزی را از دست میدهید؟ زمانتان را جوانی تان را.

هستند شرکت‌های مادر و هلدینگ که رقم بالا می‌دهند، مزایا می‌دهند، امکانات رفاهی در اختیار کارمند می گذارند. اینها به نظر ما یک طعمه و یک فریب است که در قبال آن شما عمرتان را از دست می دهید. در واقع می‌گوییم اگر شما قرار است در رشته حسابداری پول کسب کنید و درآمد خوبی کسب کنید این درآمد خوب را زمانی شما می توانید کسب کنید که علم بالایی داشته باشید وقتی علم بالایی داشته باشید در رده‌های مختلف حسابداری شما اگر در آن قسمت بالا قرار گرفته باشید خود به خود حقوق بالایی دارید اگر در رده پایین باشید آن چیزی که شما به دنبال آن باید باشید تجربه است نه پول. در مرحله اول شما باید به دنبال کسب تجربه باشید اگر فردی در رشته دیگری چندین سال سابقه داشته باشد درآمدی هم داشته باشد آن درآمد به درد نمی‌خورد.شما چیزی را در قبال آن وجه می‌دهید که هیچ وقت قابل بازگشت نیست و آن عمر و جوانی شماست و به شما هیچ گاه بر نمی گردد ولی اگر در واقع به نقشه راهی که برای شما کشیده شده است توجه کنید و بالا بروید، حقوق شما باید کمترین موردی باشد که به آن توجه می کنید یعنی فقط به دنبال کسب تجربه باشید اگر کار شرکت زیاد است مسافت زیاد است ناهار نمی دهند و بیمه هم نمی کنند احیاناً مدیر هم بد اخلاق است اشکالی ندارد چون موقت است .چون شما هدفتان کسب تجربه است شما قرار نیست در آن شرکت بمانید و یک عمری در آنجا کار کنید شما وارد آنجا می شوید مثلاً در یک شرکت بازرگانی و تجربه آن را کسب می کنید و بعد با رعایت اخلاق حرفه ای که یک نفر بیاید و شما کار را کامل به او تحویل دهید و مدیر هم ضرر نکند بعد شما باید پیمانکاری، تولیدی و شرکت های وارداتی را باید کار کنید. کسب تجربه کنید و بعد از آن باید دنبال شاخه های مدیریتی باشید مثل مدیریت مالی در بدو امر حقوق برای شما اصلاً نباید مهم باشد چون اگر شما به دنبال این باشید که بدانید حقوق کجا بیشتر داده میشود باید در شرکت های بزرگ شروع به کار کنید در شرکت های بزرگ شما مدیر مالی نیستید و در سطح یک حسابدار کار می کنید و شما را در یک قسمت می گذارند حسابداری ساده. بحث حسابداری حقوق و دستمزد ،حسابداری بودجه و یا حسابداری فروش را به شما می دهند .یک شاخه از حسابداری را در اختیار شما قرار می دهند افرادی هستند که به طور مثال چندین و چندسال سابقه کاری دارند اما فقط در یک شاخه حسابداری مثلاً فقط حقوق و دستمزد فعالیت داشتند و سند ساده حسابداری را نمی توانند ثبت کنند .چرا شما باید عمر خود را انقدر تلف کنید؟

پس از حقوق صرف نظر کنید اما نه به این معنی که مجانی جایی کار کنیم یعنی اگر به فرض مثال به شما حقوقی می‌دهند و فکر میکنید که میزان آن کم است این خیلی کم را در قبال تجربه کسب می کنید نه اینکه بگویید مکان دیگری ۲۰۰ -۳۰۰ و ۵۰۰  بیشتر می دهند و از آنجا مشغول به کار شوید. شما وقتی در شرکت وارد می شوید ابتدا به این فکر کنید که در آنجا قرار است چه چیزی به شما آموزش داده شود آیا جایی هست که در آنجا کسب تجربه کنید یا اینکه شما فقط آنجا ابزار هستید و کار کوچکی به شما داده می شود پس بنابراین اصلا دنبال حقوق بالا در مرحله اول نباشید بلکه به دنبال کسب تجربه باشید و آموزش را از خود دور نکنید به هیچ عنوان. اگر می خواهید به زودی پیشرفت کنید چون آموزش سریع ترین کوتاه ترین و باکیفیت ترین کاری است که شما می توانید پیشرفت کنید و همچنین ارزانترین. یعنی می توانید تجربیات بسیار زیادی را کسب کنید یک مدیر یا مربی آگاه می تواند کلی تجربه در اختیار شما قرار دهد و مسیر را اشتباه نروید به هر حال شما در مرحله اول به هیچ عنوان دنبال حقوق بالا نباشید چون اگر این اشتباه را کسی مرتکب شود عمر خود زمان خود را از دست می دهد و باید دنبال تجربه باشید.