روشهای آموزش حسابداری

روشهای آموزش حسابداری

2018-06-14T10:14:42+04:30

روشهای آموزش حسابداری

روشهای آموزش حسابداری

در حال حاضر روشهای آموزش حسابداری به صورت زیر انجام میشود :

۱-کلاس آموزش حسابداری

۲-کارگاه آموزش حسابداری

۳-فیلم آموزش حسابداری

۴- آموزش حسابداری pdf

۵-کتاب آموزش حسابداری

۶-آموزش حسابداری اینترنتی

که در این مجال برای آشنایی بیشتر به تعریف هریک و خصوصیات آن میپردازیم:

۱- کلاس آموزش حسابداری:

کلاس آموزش حسابداری تشکیل شده از تعدادی کارآموز ( حداقل ۵ نفر) و یک مدرس می

باشد که به آموزش حسابداری به صورت تئوری و برداشتن جزوه از طریق نوشتار انجام می

شود و طی سیلابسی که در اختیار مدرس قرار دارد کارآموزان به گرفتن آموزش می پردازند

و طی همان سیلابس در پایان کلاس آزمون برگزار و نمرات یا درجه علمی کارآموزان براساس

سیلابس در طی دوره مشخص می شود معمولا آموزشگاه های حسابداری با تشکیل کلاس

به انتقال علم حسابداری دراین رشته می پردازند.

۲- کارگاه آموزش حسابداری :

همان طور که از اسم آن مشخص است کارگاه یعنی انجام عملیات و کارهای عملی یعنی عملا

کارآموزی در حیطه کاری با بدست گرفتن روشهای کاری نسبت به روشهای کاری که به دریافت

تجربه منجر می شود.

در کارگاهها معمولا مدرس شخصی است که خود یک مدیر مالی یا سرپرست حسابداری

است که در آن مجموعه مشغول به کار است . از ویژگیهای کارگاه حسابداری این است که

تمام مدارک و معلومات شرکتها از نزدیک مورد روئیت کارآموز قرار می گیرد و به صورت ملموس

کارحسابداری انجام می شود ، که در کارگاه آموزش حسابداری معمولا یک یا دونفر کارآموز در

یک کارگاه توسط یک مدیر مالی هدایت می شوند و به دریافت تجربه و آموزش حسابداری می پردازند.

۳- فیلم آموزش حسابداری :

در روش آموزش حسابداری موسسات کلاسهایی رو ضبط کرده و در اختیار کارآموزان قرار می

دهند و از ویژگیهای این فیلم ها این است که هر فردی که نیاز به آموزش دارد فیلم سی دی

مربوطه را تهیه و نسبت به آموزش حسابداری اقدام می نماید. از ویژگیهای دیگر اینکه کارآموزانی

که به دلایل شغلی وقت کلاس حضوری یا کارگاه آموزش حسابداری را ندارند از طریق این فیلم به یادگیری و دریافت اطلاعات بپردازند.

۴- کتاب آموزش حسابداری:

همان طور که از اسم این روش پیداست تمام مطالبی که در یک بخش حسابداری مورد نیاز است بصورت یک کتاب از طریق یک نویسنده به کارآموز منتقل می شود .

از ویژگیهای دیگر آن این است که کارآموزانی که بدلیل شغلی یا هر مسئله دیگری که وقت کلاسهای حضوری یا شرکت در گارگاهها را ندارند اقدام به تهیه کتاب آموزشی حسابدارسی نموده و شروع به یادگیری می نمایند.

از ویژگی دیگر آن قابل حمل بودن و درد سترس بودن آن می باشد که هر زمان کارآموز وقت داشته باشد از آن استفاده کند. منتها در بخش آموزش حسابداری به دلیل اینکه حجم کتابها محدود هستند نمی توان بصورت فیلم یا کلاس های آموزش حسابداری از آن بهره برداری نمود بنظر می رسد که کتابها بصورت کمک آموزشی در حسابداری استفاده بشه بهتر است.

۵- آموزش حسابدار pdf

امروزه با هزینه های بالای چاپ و انتشار کتاب استفاده از چزوات pdfمی تواند کمک بزرگی برای یاد گیری بصورت ارزان نسبت به کتاب نمود. آموزش حسابداری در قالب pdfبه این صورت است که نویسنده معمولا آن مطالبی که در کلاسها و کارگاههای خود استفاده می کند بصورت نوشستار والکترونیکی دراختیار کارآموزان بصورت دانلودی قرار می دهد که افرادی که نیاز به این نوع آموزش دارند با ورود به سایتهای مربوطه اقدام به دانلود این جزوات نمایند.

۶- آموزش حسابداری اینترنتی:

با پیشرفت تکنولوژی و پیشرفت اینترنت امروزه یکی از روشهای نوین آموزش حسابداری از طریق اینترنت انجام می گیرد یعنی بصورت وب نت یا فیلم های از پیش تعیین شده در جلسات مختلف از طریق ثبت نام کارآموز و ورود به کلاس مجازی از این نوع آموزش ها استفاده نمایند. همچنین کارآموزانی که وقت رفت و آمد به کارگاهها و کلاسهای آموزش حسابداری را ندارند و در شهرهای مختلف زندگی می کنند از طریق ثبت نام در کلاسهای حسابداری اینترنتی در زمانهای مقرر شده و مشخص با استفاده از سیستم کامپیوتری خود و اتصال به اینترنت در کلاسهای آموزشی مجازی اینترنتی شرکت نموده و در آنجا ضمن استفاده از مطالب مدرس بصورت زنده پرسش و پاسخ را هم انجام دهند.

بهترین روش آموزش حسابداری در بین روشهای یاد شده کدام است؟

بنظر می رسد که کارگاه آموزش حسابداری نسبت به سایر روشهای آموزش قوی تر و قابل استفاده تر باشد به این دلیل که در کارگاههای آموزش حسابداری انجام کار عملی اتفاق می افتد و همزمان می تواند کارآموز با استفاده از نظر مدیر مالی و تجربه ایشان به آموزش نیز بپردازد و تجربه کارعملی را همزمان با آموزش داشته باشد.

سوالات متداول :

۱- آموزش حسابداری از پایه تا مبتدی شامل چه شرکتهایی است؟

معمولا شرکتهایی که در حسابداری طبقه بندی می شوند شامل شرکتهای خدماتی- شرکتهای بازرگانی- شرکتهای پیمانکاری و تولیدی می باشند.بنابراین آموزش حسابداری از پایه شامل شرکتهای خدماتی می باشد.

۲- غیر از کارگاه عملی آموزش حسابداری کدامیک از روشهای آموزش حسابداری مفیدترند؟

بنابر شرایط کارآموز هریک از روشها مفید بوده ولی خوب می توانیم بجای کارگاه آموزش حسابداری از کارگاه آموزش حسابداری اینترنتی یا کلاس آموزش حسابداری یا فیلم آموزش حسابداری بعنوان روشهای مفیدتر نام برد.

۳- یک حسابدار باید تا چه زمانی در کلاسهای آموزش حسابداری شرکت نماید؟

آموزش کوتاهترین راه با کیفیت ترین و پربازه ترین راه برای پیشرفت در حسابداری می باشد. بنابراین افرادی که می خواهند در این رشته بمانند و پیشرفت نمایند از آموزش حسابداری تا پایان عمر کاری خود مستثنی نیستند و باید در کلاسهای آموزش حسابداری در راستای خدمات خود استفاده نمایند.

۴- بهترین آموزش حسابداری چه شرایطی دارد؟

همیشه بهترین نوع آموزش آموزشی خواهد بود که با کار عملی و کاربردی نزدیک و قرین باشد بنابراین آموزش حسابداری که با کار فرد و روشهای کاری آن نزدیک باشد بنظر می رسد که بهترین نوع آموزش باشد.

۵- هزینه آموزش حسابداری متعارف چقدر است؟

در کشور ایران آموزش از ارزانترین نوع خدمات بشمار می رود بنابراین باتوجه به کیفیت و نوع آموزش هزینه آموزش حسابداری شکل می گیرد از آنجایی که کار حسابداری یک کار تخصصی و با درآمد می باشد بنابراین هزینه توسط موسسات تغییر و توسط کارآموز انتخاب می شود.

۶- حسابداران برتر چه مزایایی نسبت به سایر موسسات هم تراز دارند؟

حسابداران برترلزوما از مدیران مالی بعنوان مدرس استفاده کرده، همچنین از محیط کار عملی و واقعی در آموزش استفاده کرده و دوره های خود را تضمین می نمایند .

۷- آیا بعد از دوره های حسابداری می توان برای اشتغال خود امیدوار بود؟

هرکاری را که انسان بخواهد در آن شکوفا شود و ورود پیدا کند بایستی از طریق آموزش اتفاق بیفتد. بنابراین برای رشته حسابداری که بعنوان یک کار پر بازده و پر تقاضا هست هم بهمین صورت خواهد بود.

۸- مدرک مورد نیاز برای آموزش حسابداری از پایبه چیست؟

اصولا مدارک دانشگاهی و مدارک آموزشی برای کار کافی نیستند بنابراین آن چیزی که در عمل اتفاق می افتد با آن چیزی که در تئوری گفته می شود متفاوت است پس برای آموزش حسابداری از پایه مدرک خاصی مورد نیاز نیست آنقدر که کارآموز حسابداری بتواند مطالب را یاد بگیرد می تواند در کلاسها شرکت کند.

۹- حداکثر سن برای آموزش حسابداری چقدر است؟

در حرفه حسابداری سن مطرح نیست و هر کس با هر سنی می تواند وارد این حیطه کاری شود در صورتی که انگیزه کافی را برای یادگیری آموزشهای حسابداری را دارا باشد.

۱۰- افرادی که در تهران نیستند چگونه از آموزشهای حسابداری کاربردی بهره مند شوند؟

این افراد می توانند از آموزشهای حسابداری اینترنتی ، آموزش حسابداری pdf ، فیلم آموزش حسابداری یا کتاب آموزش حسابداری استفاده نمایند.

دیدگاه خود را بنویسید