رزومه حسابدار آماده به کار

رزومه حسابدار آماده به کار

2019-10-26T11:54:07+03:30

رزومه حسابدار آماده به کار

رزومه حسابدار آماده به کار

یکی از موارد مهم در بحث استخدام حسابدار، تهیه رزومه ی حرفه ای می باشد بنابراین

وقتی که قرار باشد حسابداری در یک شرکت مشغول به کار باشد ابتدا می بایست یک

رزومه استاندارد برای کارفرما ارسال که از این طریق کارفرما با توجه به توانایی ها و

مهارت هایی که در رزومه عنوان شده است نسبت به انتخاب حسابدار برای استخدام

و مصاحبه با ایشان اقدام نماید.در رزومه حسابداری ۴ بخش را باید مورد نظر داشته باشیم

که یک به یک به آنها می پردازیم.

بخش اول:رزومه حسابدار آماده به کار

معرفی شخص

در این بخش شخص به معرفی خودش و هویت اصلی خود (هویت شناسنامه ای ) و محل

سکونت می پردازد.به عنوان مثال: فرد پس از معرفی خود و تاریخ تولد ، به این که ساکن

کدام استان است و در کجا زندگی می کند در بخش اول به صورت ادبیات مورد قبول ، موارد

را قید می نماید.

بخش دوم:رزومه حسابدار آماده به کار

سوابق علمی

در این بخش می بایستی که کارجو مدرک تحصیلی خود، مدارک مرتبط و احیاناً اگر تألیفات یا مقالاتی را دارد ذکر نماید.مدرک تحصیلی فرد که همراه با معرفی دانشگاه و معدل مورد نظر می تواند باشد.نکته مورد اهمیت این است که اگر که فرد احیاناً معدل قابل قبولی ندارد می تواند از این قسمت صرف نظر کند البته در بحث اشتغال، بحث مهارت مهم تر از مدرک تحصیلی است.

مدارک مرتبط

اگر فرد مدارکی که مرتبط به حسابداری است مانند دوره های ویژه اشتغال یا دوره های اکسل که می تواند به حسابداری مرتبط باشد و دوره های این چنینی را دارد، می تواند مدارک آن ها را قید نماید.اگرفرد تألیفاتی دارد اگر کتابی نوشته است جزواتی دارد یا مقالاتی دارد که به صورت علمی و ثبت شده است می تواند این موارد را هم ذکر نماید.

بخش سوم:رزومه حسابدار آماده به کار

سوابق حرفه ای

در این بخش فرد مکان هایی که در آن اشتغال داشته و سمت خود را و زمان اشتغال را در این قسمت قید می کند که می تواند تعدادی شرکت باشد که این شرکت ها با اسم همراه با میزان سابقه فرد در آنجا و همچنین شغلی که در آن قسمت داشته است را می تواند در این بخش قید نماید.

بخش چهارم:رزومه حسابدار آماده به کار

توانایی و مهارت

در این قسمت فرد می تواند مهارت ها و توانایی های خود را که در زمینه حسابداری دارد قید نماید . این بخش بسیار برای کارفرما مهم است به دلیل اینکه ارسال رزومه برای کارفرما و جلسه ای که به عنوان مصاحبه قرار است در آنجا گذاشته شود لزوماً برای همین قسمت است.

به طور طبیعی موارد زیر است که حسابدار می تواند در رزومه خود بیاورد:

ثبت اسناد حسابداری به صورت دستی و مکانیزه .

تحریر دفاتر قانونی که در تمام شرکتها جزء لاینفک به حساب میاید.

حسابداری حقوق و دستمزد که همه شرکت ها با آن به نوعی درگیرند.و حسابداری حقوق و دستمزد بخش های مختلفی دارد که این بخش ها هم می تواند به تفکیک قید شود مانند : ثبت سند حسابداری حقوق و دستمزد، تسلط به قوانین بیمه ، تسلط به قوانین مالیات حقوق ، آشنا با نرم افزارهای حقوق و دستمزد ، مسلط به نرم افزار بیمه تأمین اجتماعی که در حال حاضر بصورت آنلاین و آفلاین است .و مسلط به نرم افزار مالیات حقوق که باز هم به صورت آفلاین و آنلاین می باشد.

در ادامه مباحث مالیاتی است که آن هم جزء لاینفک شرکتها به حساب میاید مثل: مالیات بر ارزش افزوده ، مانند لیست معاملات فصلی ، اظهارنامه مالیاتی که هر یک از اینها هم قوانین خاص خود را دارد که آن هم می تواند به تفکیک در رزومه بیاید . به عنوان مثال : مسلط به قوانین مالیات بر ارزش افزوده ، مسلط به قوانین اظهارنامه مالیاتی ، همچنین موارد دیگری چون محاسبه قیمت تمام شده کالا، محاسبه قیمت کالای خریداری شده خارجی یا همان واردات یا اعتبارات اسنادی ، مسلط به حسابداری پیمانکاری ، مسلط به اکسل در حسابداری و موارد این چنینی که فرد می تواند به عنوان توانایی و مهارت ذکر نماید و کارفرما در انتخاب ایشان به عنوان حسابدار بسیار مؤثر باشد.

رزومه حسابداری

دیدگاه خود را بنویسید