تاریخچه آموزش حسابداری

تاریخچه آموزش حسابداری

2019-09-07T12:18:40+04:30

تاریخچه آموزشگاه

در ادامه تاریخچه آموزش حسابداری و آموزشگاه حسابداری در تهران و ایران را از گذشته تاکنون و پیش بینی آینده این حرفه را مورد بررسی قرار می دهیم.

آموزش حسابداری از نگاه دیروز:

آموزش حسابداری از نگاه دیروزآنچه مسلم است در هر حرفه ای که ایجاد می شود، در کنار آن آموزش هم موردنیاز است که حرفه ایجاد شده معمولاً اجزای مختلفی دارد و هر جزء نیاز به متخصص دارد و متخصص هم بایستی برای آن جزء تربیت شود . بعبارتی با ایجاد و اختراع هر نوع کالا و خدمات، شغل و حرفه ای ایجاد می شود که شغل ایجاد شده هم به نیروی انسانی مجرب نیاز دارد و نیروی انسانی مجرب هم از طریق آموزش، وارد بازار کار مربوطه می شود. مثلاً در نظر بگیرید وقتی خودرو اختراع شد همزمان شغل هایی هم ایجاد گردید. تولید خودرو نیاز به متخصصین و مهندسین تولید داشت که این افراد از طریق آموزش وارد حرفه شدند.سپس حرکت دادن خودرو توسط رانندگان نیاز به مربی های تعلیم رانندگی داشت و تعمیر خودرو هم بایستی توسط تعمیرکار آموزش دیده انجام می شد. و البته بسیاری از شغلهای دیگر که از کنار تولید خودرو ایجاد می شود مانند تولیدکنندگان قطعات خودرو، فروشندگان و بازاریابان قطعات خودرو ، فروشندگان خودرو و … بنابراین آموزش جزء لاینفک در هر شاخه شغلی می باشد. مثلاً شاخه های شغلی مانند پزشکی، کشاورزی، فرهنگی، اقتصادی و … که آموزش آن مورد نیاز است. البته مفهوم آموزش بسیار وسیع است ولی در این مقاله سعی بر ارائه آموزش شغلی می باشد. در مورد حرفه حسابداری هم به همین شکل است . یعنی زمانی که حسابداری ابداع گردید. نیاز به حسابدار ایجاد شد، و برای تربیت حسابدار، آموزش حسابداری ایجاد گردید.

تاریخچه

تاریخچه حسابداریآموزش حسابداری را می توان به تاریخچه حسابداری متصل نمود با توجه به تاریخ و براساس مدارک کشف شده و بررسی دانشمندان، قدمت حسابداری در جهان به ۶۰۰۰ سال می رسد. پس نتیجه میشوذ که وقتی تاریخچه حسابداری قدمت بالایی دارد طبیعتاً آموزش آن نیز دارای قدمت بالایی است. البته نه به صورت آکادمیک و سازمان یافته. حسابداری دوبل یا دوطرفه، نخستین بار توسط لوکا پاچولی که یک ریاضیدان ایتالیایی بود در قرن پانزدهم میلادی ابداع و اختراع گردید.و بعبارتی نحوه ثبت دفاتر حسابداری بصورت استاندارد را ابداع نمود. به هر نوع شغل و حرفه که می نگریم ابزاری برای انجام آن کار وجود دارد.مثلاً ابزار کار یک کشاورز شامل داس، گاو آهن و… . در حسابداری هم اولین ابزاری که می توان بعد از قلم ، کاغذ و دفتر نام برد ، چرتکه می باشد. یعنی حسابداران قبل از ثبت رویدادهای مالی،آنرا با چرتکه محاسبه می کردند سپس وارد اسناد و دفاتر خودمی نمودند. حسابداری در گذشته مانند هر کار دیگری بسیار سخت و با توجه به حجم رویدادهای مالی ، کاری طاقت فرسا می بود. نگهداری حسابها و ثبت و ضبط دقیق آنها جهت ارائه گزارشات و همچنین تراز کردن حسابها کارآسانی نبوده است. و اصولاً هر کسی نمی توانسته وارد این حرفه شود.داشتن دقت بالا و تمرکز زیاد همچنین صبر و حوصله زیاد، و خستگی ناپذیری از ویژگیهای یک حسابدار زبده در گذشته بوده است.

پیشرفت

تغییرات در حسابداریبا پیشرفت این علم و ابداع روشهای جدید حسابداری ، به فراخور ابزار دیگری به نام ماشین حساب اختراع گردید، که به مرور زمان چرتکه بدلیل محدودیتها و سختی کار ،کنار گذاشته شد و حسابداران از ماشین حساب برای محاسبه رویدادهای مالی استفاده کردند، در عین حال با تأسیس انجمن ها و تشکلهای تخصصی و یکپارچه شدن سرفصلها و استانداردهای حسابداری ، بابت هر یک از سرفصلها، دفاتری نیز ایجاد شد. بعنوان مثال: دفتر صندوق برای ثبت ورود و خروج وجوه نقد، دفتر بانک برای ثبت ورود و خروج وجوه در بانک ، دفاتر چکهای دریافتی و چکهای پرداختی برای ثبت دریافت و پرداخت چک ، دفاتر حساب مشتریان برای ثبت طلب یا بدهی به طرف حسابها، دفاتر اموال و اثاثیه برای ثبت اثاثیه ، تجهیزات و ماشین آلات ، دفاتر فروش و درآمد بابت ثبت درآمد و فروش، دفاتر انبار برای ثبت ورود و خروج کالا ، دفاتر هزینه برای ثبت هزینه ها به تفکیک. که بعضاً بابت تفکیک هر یک از این موارد ، دفاتر بیشتری مورد نیاز بود. مثلاً دفاتر انبار شامل دفاتر انبار کالا، دفاتر انبار مواد اولیه ، دفاتر انبار کالای نیمه ساخته یا مثلاً برای چکها از دفاتر چکهای دریافتی و دفاتر چکهای پرداختی به طور مجزا استفاده می شد. حال می توان دریافت که این حجم دفاتر و نگهداری آن چقدر زمان بر می بود و حسابدار چقدر پرمشغله می بود. آموزش حسابداری بعد از ورود دفاتر ، با تمرکز بر روی نگهداری دفاتر و ارائه گزارشات از روی آن انجام می شد. یعنی حسابدار می آموخت که چگونه حسابها را در دفاتر وارد نماید و از روی آن اقدام به تهیه انواع تراز نماید.

مشکلات حسابداران سابق

مشکلات حسابداران سابقیکی از مشکلات حسابداران در گذشته، کشف اشتباه حسابداری می بود که از چند جنبه حسابدار بایستی نسبت به رفع مغایرت آن اقدام می نمود. یعنی حسابدارهنگام ثبت حسابها در دفاتر باید بقدری دقت می داشت که حتی اگر یک ريال هم اشتباه می کرد در تراز آزمایشی استخراج شده ، ستون حسابها موازنه نبود و سبب می شد که حسابدار ساعتها وقت صرف کرده و تمام سندها و مدارک و جمع آنها را کنترل کند تا مغایرت را کشف و نسبت به آن رفع مغایرت نماید. علاوه بر اشتباه حسابداری، یک حسابدار می بایست مراقب اشتباه کارمند بانک نیز می بود یعنی ممکن بود کارمند بانک سندی را به اشتباه ، ثبت نموده باشد که حسابدار پس از تلاش زیاد، و کشف مغایرت آنرا به بانک مربوطه اطلاع می داد تا کارمند مربوطه نسبت به رفع مغایرت اقدام نماید. همچنین خیلی وقتها در مغایرت گیری،حسابدار متوجه به کشف مغایرت حاصل از اشتباه حسابدار شرکت مورد داد و ستد خود پی می برد که می بایستی مغایرتها از طرف ایشان رفع می گردید. علاوه بر این در گذشته، حسابداری نه تنها انرژی زیادی از حسابدار می گرفت، بلکه بعضاً با توجه به حجم فعالیت تعداد حسابدارها متعدد می گردید. که در این حالت ،کارفرما متحمل هزینه های بالای نیروی انسانی می گردید.

استخدام چند حسابدار

استخدام حسابدارمثلاً برای خزانه داری ممکن بود از یک تا چند نفر را استخدام کند که ثبت وجوه نقد و اوراق بهادار را انجام دهد. یا کارفرمای یک کارخانه بزرگ برای انبار علاوه بر انباردار ، از یک تا چند نفر حسابدار انبار استخدام نماید. و در بنگاه هایی که اثاثیه و تجهیزات زیاد بود از یک تا چند نفر حسابدار اموال استخدام نماید. و هر یک از این دفاتر هم به طور خاص ، نفر متخصص داشت و بنابراین افراد برای آموزش حسابداری هریک از این موارد ، به آموزشگاه حسابداری مراجعه می کردند. به طور کلی حسابداری در گذشته ، شغلی سخت و طاقت فرسا و گاهاً ملال آور بود. حسابداران قدیم، در امور حسابداری بسیار تلاش می کردند و برای به دست آوردن گزارشات صحیح و دقیق حسابداری، عمر خود را سپری کردند. زحمات این حسابداران همیشه قابل تقدیر و تحسین بوده و ایشان با درایت ، ذکاوت و تیزبینی که صرف امور حسابداری می کردند به مدیران شرکتها جهت گرفتن تصمیمات درست مالی کمک شایانی نمودند. نکته قابل توجه : از آنجا که نگارنده متولد استان تهران بوده و با توجه به اشراف ایشان نسبت به سیستم آموزشی این استان، به مقوله آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران پرداخته ،ولی پرواضح است آنچه در پایتخت اتفاق میافتد ،در سایر استانها هم رخ میدهد.

آموزش حسابداری از نگاه امروز:

پیشرفت درحسابداریامروزه علم در همه سطوح و رشته ها پیشرفت فوق العاده و شگفت انگیزی داشته است. تکنولوژی، در همه امور مردم وارد شده و نوید زندگی با آسایش بیشتر را فراهم کرده است. به هر شغلی که نگاه کنیم تغییرات زیادی را متوجه می شویم که این تغییرات حاصل تکنولوژی بوده که سختی و فشار را در حد زیادی از روی دوش بشر برداشته است. مثلاً تولیدکنندگان پوشاک نیاز به پارچه داشتند ، تولیدکنندگان پارچه با توجه به بافت سنتی نیاز به نخ و تولید نخ به روش قدیم ، کاری بس سخت و زمان بر می بود.تنوع پارچه و رنگ محدود بود و تولید کنندگان پوشاک هم با توجه به هزینه تولید پوشاک، فروش چندانی نداشتند .همه افراد در مضیقه بودند از تولیدکننده نخ تاعوامل و کارگران زیردست و فروشندگان ودر نهایت خریدار آن. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و دستگاه های موجود در بازار مواد اولیه به دستگاه اضافه شده و توسط کامپیوتر نوع ، رنگ ، اندازه به دستگاه فرمان داده می شود و پس ازمدت کوتاهی تعداد زیادی پوشاک به سلیقه مشتریان تولید می گردد. در این فرایند تولید ، کارگران و تعدد آنها حذف شده و هزینه تولید بنحو چشمگیری، کاهش یافته و خریدار هم با هزینه کم به خواسته خود می رسد. این مثال در یک شاخه شغلی بود و در همه شغلها این اتفاق افتاده است. در حسابداری نیز، تغییرات زیادی با ورود تکنولوژی رخ داده است . دیگر از دفاتر و آن حجم عظیم اطلاعات که بصورت دستی نگهداری و کنترل می شد خبری نیست.

ورود کامپیوترها به عرصه حسابداری

حسابداری با کامپیوتربا ورود کامپیوترها و پیرو آن نرم افزار حسابداری ، دیگر حسابداری ، حرفه مشکلی نیست . و همچنین دیگر مثل گذشته نیاز به تعدد نیروی حسابداری وجود ندارد. حسابدار امروزه سختیها و مشکلات حسابدار قدیم را ندارد . اصل زحمات از روی دوش حسابدار برداشته شده و به نرم افزار منتقل گردیده است. با ورود نرم افزارهااشتباه حسابدار تا سطح صفر رسیده است یعنی نرم افزارها طوری طراحی شده اند که همان بدو امر اگر ثبت حسابداری از نظر عددی در بدهکار و بستانکار یکی نباشد، تأیید نمی شود و با آلارم همزمان توسط نرم افزار حسابداری ، حسابدار نسبت به رفع مغایرت اقدام نموده و این کمک بزرگی است که حسابدار را از اشتباه آگاه می سازد. دیگر از آن همه دفاتر خبری نیست و بندرت بنگاه های اقتصادی از دفاتر استفاده می کنند. سابق براین دفاتر با اندازه حدود یک متر وجود داشته که حسابدار برای ثبت آن می بایست بصورت ایستاده و خمیده ثبت دفاتر را انجام می داده است امروز حسابدار با ثبت یک سند در نرم افزار حسابداری، بصورت اتوماتیک دفاتر هم ثبت می شود واز آن مهمتر، انواع گزارش و تراز هم بصورت اتوماتیک بدون یک ریال مغایرت تنظیم می گردد.

حسابداری بدون نگرانی

این موضوع سبب شده که حسابدار جدید بدون نگرانی و اتلاف وقت در هر زمان که نیاز به گزارش دارد با زدن چند کلید و ظرف چند ثانیه ، گزارش حسابداری بدون مغایرت و دقیق را تهیه نماید. به سبب ورود نرم افزارهای حسابداری، آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران هم تغییر کرده و تمرکز آموزشگاه های حسابداری بر نرم افزار بوده و در این راستا اقدام به تربیت حسابدار می نمایند. نه تنها شرکتها و مؤسسات خصوصی، بلکه دولت ها هم به تکاپو افتاده تا در وزارتخانه ها و سازمانهای خود از این نرم افزارها برای امور مالی داخلی و تعامل با مردم استفاده نمایند. مثلاً سازمان امور مالیاتی، جهت تعامل با مؤدیان امور مالیاتی، خود اقدام بر تولید نرم افزار در سطوح مختلف کرده است. مثلاً سابق بایستی حسابداران فرمهای مخصوصی را بابت لیست مالیات حقوق تکمیل و در تاریخ مقرر به سازمان تحویل می نمودند. و سازمان هم فرم های مربوطه را در دبیرخانه ثبت و کارمندان آنرا رسیدگی می کردند و انبوه اطلاعات کاغذی را ثبت و ضبط می کردند. بعدها که سیستم پیشرفت نمود نرم افزار آنلاین را تولید و اطلاعات را از مؤدیان توسط سی دی دریافت می کردند و در حال حاضر، نرم افزار دیگری هم تولید شده است که نیاز به رفت و آمد مؤدی نبوده و عملیات دریافت لیست مالیات حقوق و همچنین دریافت مالیات بصورت کاملاً آنلاین انجام می شود.پیشرفت درحسابداری

در این فرآیند هم سازمان منفعت برده که با نیروی انسانی کمتر و کم کردن حجم اطلاعات کاغذی به بالا بردن دقت محاسباتی می پردازد و هم مؤدی که از رفت و آمد و ایستادن در صف های عریض و طویل بانکی و همچنین استفاده از دقت خود بهره می برد.یا سابق براین برای ارائه اظهارنامه مالیات برعملکرد ، یک فرم به مؤدی داده می شد که بایستی آنرا بصورت دستی پر کرده و بدون اینکه مخدوش باشد، در تاریخ مقرر بصورت خصوصی آنرا به حوزه مالیاتی ارائه ومبلغ مالیات هم در بانک پرداخت شود و همه این موارد را ثبت در دفاتر امور مالیاتی نماید. این در حالی است که در حال حاضر همه موارد در نرم افزار تولید شده توسط سازمان امور مالیاتی بصورت آنلاین فراهم شده است.بطوری که کاربر در هر ساعت از شبانه روز می تواند نسبت به ارسال اظهارنامه مالیات در تاریخ مقرر اقدام نماید وپرداخت مالیات هم بصورت آنلاین انجام شده و سیستماتیک. بابت هر نوع اقدام کاربر، کد رهگیری صادر شده و بنابراین با این کار رفت و آمد مؤدی و اتلاف وقت او در این میان از بین رفته است. و سازمان هم بدون بهره گیری از نیروی انسانی زیاد و اشتباهات معمول انسانی، همه موارد را بطور دقیق در سیستم خود داشته باشد.

تکنولوژی حسابداری در فروشگاهها

تکنولوژی در حسابداریامروزه نه تنها شرکتها و مؤسسات دولتی و خصوصی بلکه فروشگاه ها و مغازه ها نیز از این تکنولوژی بهره مند می شوند. مثلاً یک مغازه دار در حالت عادی ،مشتری را که چند کالا را خریداری نموده معطل کرده تا نسبت به پیدا کردن قیمت کالا و بعد محاسبه آن اقدام نماید و این فرآیند سبب اتلاف وقت دیگر مشتریان نیز می شود و بعد ازمحاسبه گرفتن پول از مشتری و بازپرداخت مابقی آن نیز سبب اتلاف وقت هم فروشنده  و هم خریدار می شود. چه بسا فروشنده دچار اشتباه محاسباتی شود که کالارا کمتر یا زیادتر از حد مقرر دریافت نماید. حال در نظر بگیرید این اتفاق در فروشگاه های بزرگ زنجیره ای اتفاق بیافتد و در این میان چه میزان اتلاف وقت مشتری و فروشنده و اشتباهات مالی اتفاق می افتد. با ورود این تکنولوژی ، نرم افزارهای حسابداری طوری طراحی شده که بدون نیاز به اطلاعات حسابداری از طرف فروشنده ، و فقط با استفاده از یک دستگاه بارکدخوان فاکتور فروش توسط سیستم بطور اتوماتیک و هوشمند ثبت و محاسبه مالی آن بطور دقیق توسط نرم افزار حسابداری انجام میشود و از آن مهمتر، مشتریان با استفاده از کارتهای بانکی خود آنرا پرداخت می نمایند. بنابراین این سیستم هم کمک بزرگی به عموم مردم برای خرید روزمره خود و همچنین کمک بزرگی به صاحبان اینگونه مشاغل در جهت ارائه خدمات بهتر به مردم نموده است. فلذا آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران هم با این تکنولوژی تغییرات زیادی نموده است و به افراد به فراخور حال و نیاز آنها آموزش می دهد.

حکایت تکنولوژی حسابداری با حقوق ودستمزد

نرم افزار حسابداری حقوق و دستمزدیکی از کمک های بزرگ نرم افزار حسابداری ، در حوزه حقوق و دستمزد است. حسابدار سابق بایستی حساب مساعده ، وام ، مرخصی و نوع پرداخت هر یک از پرسنل را با استفاده از روشهای سنتی به سختی انجام می داد و پرداخت حقوق افراد هم به سختی قابل انجام می بود . هرچه بنگاه اقتصادی بزرگتر می شد این زحمت هم بیشتر می گردید بطوری که در بنگاه های بزرگ اقتصادی، تعداد زیادی حسابدار حقوق و دستمزد استخدام می کردند . و فرآیند پرداخت هم، بنا به تعداد پرسنل گاهاً چندروز به طول می انجامید . که در این فرآیند به تبع اشتباهات زیادی رخ می داد. اما با ورود نرم افزار حقوق و دستمزد و ارتباط و اتصال آن با دستگاه های دیگر نظیر دستگاه حضور و غیاب براحتی ساعت کارکرد پرسنل بطور اتوماتیک ، توسط سیستم محاسبه شده و موارد دیگری چون اضافه کاری ، مرخصی و مأموریت و… در سیستم بدون دخالت حسابدار محاسبه میشود . و طبق آن خروجی لیست مالیات حقوق ، لیست بیمه تأمین اجتماعی ، فیش حقوقی و… استخراج می شود . وحتی پرداخت ها هم با ارتباط سیستم بانکی و حساب پرسنل بصورت اتوماتیک اتفاق می افتد.

کاهش زحمت حسابدار

زحمت حسابدارانبه طور کلی ورود تکنولوژی نرم افزار حسابداری به این حوزه مالی سبب افزایش چشمگیر سرعت، دقت و کیفیت حسابداری گردیده و در عین حال سبب کاهش چشمگیر هزینه ها و زحمت حسابدار شده است. مثلاً فردی که فقط حسابداری فروشگاه را می خواهد نیاز به یادگیری تمام علوم حسابداری ندارد و فقط نیاز دارد آموزش حسابداری نرم افزار را ببیند . یا شخصی که فقط می خواهد در دایره حقوق و دستمزد فعالیت نماید فقط نیاز به دانش حقوق و دستمزد و آموزش حسابداری حقوق و دستمزد دارد . بنابراین یکی از مزایای تکنولوژی در امور حسابداری، گزینش شدن آموزش با توجه به نیاز کارآموز است . البته آموزشگاه حسابداری با توجه به نیاز حسابدار در حوزه مربوطه ، ایشان را یاری می نماید. همانطور که همگان مستحضرید عصر حاضر، بعنوان عصر تکنولوژی شناخته شده که این تکنولوژی در همه علوم بصورت شگفت انگیز در حال رشد و تغییر است. به تبع آن همه شغلها و حرفه ها دچار تغییر می شوند . وخیلی شغلهای جدید ایجاد می شود و خیلی از حرفه های ناکارآمد از بین می روند مثلاً همه بیاد داریم که درزمانی نه چندان دور ، افرادی بودند که به شغل لحاف دوزی مشغول بوده که دیگران از ایشان وقت می گرفتند. اما امروز کسی از ایشان خبر هم نمی گیرد چون تکنولوژی چیز دیگری را عرضه می کند . یا زمانی نمی گذرد که مردم برای تهیه نان روزانه بایستی صف می ایستادند ولی امروز این امکان وجود دارد که نان موردنظر خودرا در ساعت مورد نظرشان درب منزل دریافت نمایند. و هزاران شغل دیگر که تغییر کرده است یعنی یا به طور کلی با ورود تکنولوژی یا شغل از بین رفته است یا اینکه درآن تغییر زیادی رخ داده است.

تغییرات در حرفه حسابداری

حرفه حسابداری هم تغییرات زیادی کرده و پیرو آن آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران و ایران  هم تغییر کرده است و این تغییرات متوقف نشده و نمی شود . آنچه به نظر می رسد در آینده نه چندان دور اتفاق بیافتد حذف کاغذ و دفاتر و اسناد از دایره حسابداری است . هر چند تا امروز هم خیلی از اتلاف انرژی طبیعی یعنی کاغذ جلوگیری شده، ولی امید است این روند تا حدی ادامه یابد که به طور کلی ، در امور مالی هیچگونه کاغذی استفاده نشود. در حال حاضر بعضی نرم افزارهای حسابداری بصورت هوشمند ، سند خرید و فروش ثبت می کنند ، یعنی با دستگاه بارکدخوان این عمل انجام می شود .

تغییرات در حسابداری

حسابدار صوتی

ولی بنظر میرسد که در آینده ،حسابدار زحمت زدن کلید کیبورد را هم نداشته باشد و فقط از طریق صوت ، و فرمان صوتی به نرم حسابداری صوتیافزار اقدام به صدور سند نماید.همچنین با توجه بهرویکرد جهان بر صرفه جویی انرژی در همه زمینه ها، به نظر می رسد که حسابداری در آینده بدون حضور فیزیکی حسابدار و بصورت دورکاری و البته بروز و آن تایم انجام شود . و به نظر می رسد در این راستا کمک به مدیریت از طریق گزارشات لازم نیز هوشمند می شود. یعنی سیستم به طور هوشمند آلارم های لازم را در مواقع لازم بر روی گوشی موبایل مدیریت به صورت گزارشات حسابداری ارائه نماید. از نظر ارتباط شرکتهای دولتی مانند سازمان بیمه و سازمان امور مالیاتی با شرکتها وموسسات هم پیش بینی می شود که بطور ۱۰۰% مکانیزه انجام شود وکارفرمایان و مدیران نیازی به مراجعه حضوری به سازمانها نداشته باشند و متقابلاً  کارکنان و بازرسان سازمانهای مذکور هم نیاز به مراجعه به بنگاه اقتصادی نداشته باشند. این مهم تا حدی اتفاق افتاده است ولی سازمانها هم با پیشرفت ، تکنولوژی خود را بروز کرده و خدمات خود را آنلاین ارائه می کنند. تلفیق تکنولوژی نرم افزاری با تکنولوژی اینترنت کمک بسیار بزرگی به همه صنایع و منجمله صنعت حسابداری نموده است.

آموزش حسابداری از نگاه فردا:

آموزش حسابداری از نگاه فرداپیش بینی می شود در آینده ، حسابدار و وظایف حسابداری بطور کلی تغییر جهت دهند. یعنی نرم افزارها بیش از پیش پیشرفت نمایند و کارفرمایان بتوانند بدون حضور حسابدار امور مالی خود را انجام دهند و از حسابدار برای امور مهمتری مثل حسابداری مدیریت استفاده نمایند. یعنی حسابداری ملموس تر از قبل در تصمیم گیری های مالی مؤثرتر واقع شود. همچنین آموزشگاه حسابداری هم ناخواسته دچار تغییراتی می شود و بنا به نیاز حرفه حسابداری اقدام به آموزش حسابداری می نمایند. البته شاید به نظر بعضی ،قسمت آخر مقاله رویایی بیش نباشد اما همانطور که در گذشته کسی بر این باور نبود که یک حسابدار می تواند چند مجموعه و شرکت را حسابداری کند ولی به کمک نرم افزار حسابداری ، این اتفاق رخ داده است. باید پذیرفت که تنها راه پیشرفت در شغل حسابداری، آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران یا سایر استانهای کشور بصورت کاربردی است. و وقتی شغل حسابداری از نظر عملیات دچار تغییر می شود ناخودآگاه آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران و سایر آموزشگاههای سراسر نیز تغییر می یابد.

عدم پذیرش تغییر

آموزش حسابداریالبته هنوز هم آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران و سایر استانها وجود دارند که با تغییرات، سیستم آموزش خود را تغییر نداده ، بنابراین طبیعی است که از نظر اقتصادی دچار مشکل شوند. یکی از پیش بینی ها که در خصوص آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران و ایران می شود این است که با توجه به تخصصی بودن این رشته و سایر رشته ها ، دیگر آموزشگاه ها بصورت ،سبد آموزشی نباشند ، یعنی هر رشته ، فقط در یک آموزشگاه برگزار شود که در این صورت مدیریت آموزشگاه نیز متخصص آن رشته خواهد بود . یا بعبارتی آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران و هر جای دیگر  فقط آموزش حسابداری ارائه می کند، آموزشگاه برق فقط آموزش برق و آموزشگاه مکانیک فقط به آموزش مکانیک و… می پردازد. کلام آخر: اگر قرار است که در رشته حسابداری فعالیت کنیم و در این رشته به رشد و بالندگی دست یابیم لازم است همیشه بروز بوده و آموزش کاربردی آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران(حسابداران برتر)را در برنامه کاری خود گنجانده و از این طریق در صدر این حرفه قرار داشته باشیم. آموزش ،کوتاه ترین ، ارزانترین ، با کیفیت ترین راه برای رسیدن به پیشرفت و خوشبختی در هر زمینه علمی بشمار میرود. و آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران نیز از این قاعده مستثنی نمیباشد. در کلیپ زیر استاد بهروزی مدیریت آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران بیشتر توضیح میدهد:

توصیه های راهگشا :

آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران مورد نیاز همه افراد جامعه هست نه فقط حسابداران شرکتها
محافظت و نقشه پیشرفت مالی یک شرکت از راه حسابداری است بنابراین مدیران ارشد شرکتها به آموزش حسابداری آموزشگاه حسابداری در تهران نیازمندند.

دیدگاه خود را بنویسید