آموزش حسابداری رایگان

آموزش حسابداری رایگان

2019-10-19T17:55:59+03:30

آموزش حسابداری pdf  توسط مجموعه حسابداران برتر با سابقه بیش از ده سال در امر آموزش حسابداری کاربردی تهیه شده است. مجموعه حسابداران برتر دانش مورد نیاز بازار را از طریق کارگاه های آموزشی، فیلم ها و آموزش حسابداری pdf فراهم نموده است ارائه می کند.

کارگاه آموزش حسابداری

کارگاه آموزش حسابداری

این کارگاه ها بصورت حضوری و جمعی برگزار می گردد که با روش نوین و منحصر بفرد، کارآموز از مطالب استفاده می نماید.

 

فیلم آموزش حسابداری

فیلم آموزش حسابداری

این فیلم ها برای افرادی که نمی توانند در کارگاه حضوری شرکت نمایند تهیه شده است و به جهت این که کارآموز بتواند از مطالب کلاس استفاده نماید، تمامی فیلم ها از کارگاه حضوری ضبط شده است تا تفاوتی با مطالب کارگاه و شرکت کنندگان نداشته باشد.

 

 

 

آموزش حسابداری pdf

آموزش حسابداری pdf

بنا به درخواست کارآموزان مطالب آموزشی بصورت pdf ارائه می گردد تا افرادی که علاقه به مطالعه مطالب کاربردی دارند نیز بتوانند استفاده نمایند.

 

 

 

 

آموزش حسابداری رایگان

مجموعه حسابداران برتر علاوه بر آموزش های فوق، اقدام به آموزش حسابداری رایگان تحت فیلم ها، مقالات و فایل های آموزشی نیز می نماید.

 

 

انوع محصولات آموزش حسابداری pdf

1. آموزش حسابداری pdf مقدماتی

در این کتاب آموزش حسابداری به مباحث حسابداری مقدماتی و پایه پرداخته می شود. در آموزش حسابداری pdf مقدماتی، حسابدار با واژه بدهکار و بستانکار و همچنین نحوه ثبت اسناد حسابداری آشنا می شود و پس از یادگیری این بخش حسابداری می تواند براحتی، حسابداری موسسات خدماتی همچون : آژانس های هواپیمایی، کارگزاری های بیمه، شرکت های خدماتی را انجام دهد.

آموزش حسابداری pdf مقدماتی

این مبحث بسیار ساده و روان و همه فهم بیان شده است و هر کسی که به این رشته علاقمند باشد براحتی می تواند از آن بهره مند گردد و در این مبحث نیازی به پیش زمینه ای ندارد و پایه حسابداری عملی محسوب می شود.

2. آموزش حسابداری pdf بازرگانی

در کتاب آموزش حسابداری pdf بازرگانی به حسابداری شرکت های بازرگانی پرداخته شده است. به طور کلی کلیه موسسات و شرکت هایی که در زمینه خرید و فروش فعال هستند، حسابداری بازرگانی تلقی می شوند.

آموزش حسابداری pdf بازرگانی

پیش نیاز این مبحث آموزش حسابداری مقدماتی می باشد. چرا که پایه حسابداری، این نوع شرکت ها به شمار می آیند، یعنی کلیه معلومات حسابداری مقدماتی در این قسمت مورد استفاده قرار می گیرند و ضمن آن حسابداری بازرگانی نیز به آن اضافه می شود. حسابداری بازرگانی یکی از پنج نوع حسابداری به شمار می رود که حسابدار بایستی به آن اشراف پیدا نماید.

در آموزش حسابداری pdf بازرگانی با در نظر گرفتن علم حسابداری، طوری تدریس شده که خواننده بتواند پس از انجام تمرین ها و پروژه ها به راحتی امور حسابداری یک شرکت بازرگانی را انجام دهد.

 

3. آموزش حسابداری pdf حقوق و دستمزد

حسابداری حقوق و دستمزد، در همه شرکت ها و موسسات مورد نیاز بوده و حسابداری بایستی نسبت به صدور لیست حقوق، فیش حقوق و قوانین مربوطه اشراف داشته باشد. هر حسابدار بایستی میزان ساعت کار لازم، میزان مزایا، میزان حقوق، محاسبه اضافه کاری، محاسبه حق مأموریت، محاسبه حق اولاد و همچنین مزایای ماهانه و سالانه اشراف داشته باشد.

pol

مزایا ماهانه حقوق و دستمزد: این مزایا به دو روش اختیاری و اجباری تقسیم می شود. مزایای اجباری شامل: حق مسکن، حق اولاد، بن و خوار و بار می باشد که کارفرما موظف به پرداخت آن است و مزایای اختیاری ماهانه شامل حق جذب، فوق العاده مشاغل و ….

مزایای سالانه حقوق و دستمزد: مزایای سالانه حقوق کارگر به صورت اجباری بوده که کارفرما موظف به پرداخت آن می باشد مانند عیدی و پاداش سالانه و سنوات خدمت. در آموزش حسابداری pdf حقوق و دستمزد به تفضیل به آن اشاره شده است.

 

4. آموزش حسابداری pdf ارزش افزوده

یکی از وظایف حسابدار، انجام امور مربوط به مالیات بر ارزش افزوده می باشد. حسابدار موظف است ضمن تسلط به قوانین مالیات بر ارزش افزوده نسبت به حسابداری و تنظیم و ارسال لیست ارزش افزوده اشراف داشته باشد.

در حال حاضر ارسال لیست ارزش افزوده بصورت آنلاین و در سامانه امور مالیاتی تنظیم و ارسال می گردد. حساسیت های نحوه تنظیم و ارسال به قدری است که اگر حسابدار در تهیه صورت ارزش افزوده اشتباه نماید، شرکت را دچار هزینه های سنگین مالیاتی می سازد. بنابراین حسابدار بایستی قوانین این شاخه از حسابداری را بدرستی بشناسد.

در آموزش حسابداری pdf ارزش افزوده، ضمن تبیین قوانین و آموزش حسابداری ارزش افزوده، به مثالهایی در این زمینه پرداخت شده که در مثالها شرکتها با موارد خاص هم در نظر گرفته شده است که حسابدار بتواند بطور کلی نسبت به حسابداری و تنظیم لیست ارزش افزوده اشراف پیدا کند.

 

5. آموزش حسابداری pdf انبار

انبار جزء لاینفک شرکتهای بازرگانی به شمار می رود و آشنایی با صورت گردش کالا یا همان کاردکس کالا، موجودی پایان دوره و اعلام ارزش ریالی پایان دوره کالا از طرف حسابدار امری بدیهی است. با توجه به این که قیمت کالاها در طول سال مالی شرکت در نوسان می باشد و همچنین مانده انبار ممکن است فقط از خریدهای آخر نباشد، ارائه رقم دقیق ارزش موجودی کالا، مستلزم رعایت استاندارد حسابداری انبار می باشد.

ldstab storehouse

برای روشن شدن موضوع به مثال زیر توجه فرمائید:

شرکت فروش آهن آلات آلف در زمینه خرید و فروش تیر آهن فعالیت دارد که در طول سال مالی برای خرید این کالا قیمت های متفاوتی پرداخته است. حال در پایان سال مالی، تعداد پانصد شاخه تیرآهن دارد که بخشی برای خرید اول دوره و بخشی دیگر خرید میان دوره و بخش دیگر مربوط به پایان دوره است.
حال کارفرما موجودی ریالی این انبار را از حسابدار خود مطالبه می نماید.

در این حالت حسابدار بایستی طوری که ارزش ریالی را ارائه نماید که ضمن رعایت اصول حسابداری، دقیق هم باشد.

در فایل آموزش حسابداری pdf انبار طوری آموزش داده شده که حسابدار بتواند این ارزش ریالی را با استفاده از علم حسابداری بدرستی محاسبه و استخراج نماید.

 

6. آموزش حسابداریpdf پیمانکاری

یکی دیگر از شاخه های حسابداری، حسابداری شرکت های پیمانکاری است. شرکتهای پیمانکاری به شرکت هایی اطلاق می شود که در ازای قرارداد با کارفرما وارد کار می شود و در ازای پیشرفت کار کسب درآمد می نماید. شرکت های پیمانکاری در حوزه مختلف می باشند که در زیر به آن اشاره می شود:

 

شرکت پیمانکاری ابنیه: این شرکت ها در ازای عقد قرارداد به انجام عملیات ساخت و ساز مکان های مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی و غیره اقدام می نمایند.

شرکت های پیمانکاری مهندسین مشاور: در این نوع شرکت ها بعنوان ناظر کارفرما و در ازای قرارداد شروع به کار می کنند.

شرکت های پیمانکاری نیروی انسانی: برخی از شرکت ها، سازمان ها، ارگانهای نیروی انسانی خود را از طریق شرکت های پیمانکاری تأمین می نمایند.

سایر شرکت های پیمانکاری: کارفرمایان برای دریافت خدمات دیگر هم از شرکتهای برای قراردادهای بلند مدت دعوت به همکاری می نمایند.
آنچه حسابدار در این مقوله بایستی انجام دهد، محاسبه قیمت تمام شده هر پروژه و همچنین محاسبه سود و زیان پروژه ها به تفکیک می باشد.در فایل آموزش حسابداری pdf پیمانکاری تلاش شده که حسابدار از پایه نسبت به این نوع حسابداری آشنا شده و انجام پروژه ها و مثالهای ارائه شده نسبت به این مهم تجربه لازم را کسب نماید.

7. آموزش حسابداری pdf  کدینگ حساب

امروزه بسیاری از شرکت ها و موسسات برای انجام امور مالی و حسابداری خود از نرم افزار استفاده می نمایند.
نرم افزارهای حسابداری به زبان عدد کار می کنند و حروف برای نرم افزارها قابل درک نیست.
در واقع تبدیل حروف به اعداد در نرم افزار را کدینگ حسابداری می گویند. یعنی حسابدار برای اینکه حساب ها را در نرم افزار تغذیه نماید بایستی برای هر حساب کد معرفی نماید.
کدینگ حساب ها بایستی روی اصول و بر مبنای رویه مشخصی انجام شود، در غیر این صورت گزارش مناسب در حسابداری ارائه نمی شود.
در آموزش حسابداری pdf کدینگ حساب ها، از پایه، سرفصل ها به صورت استاندارد معرفی و بر اساس حساب های کل، معین و تفضیلی کدینگ شده است و هر حسابداری می تواند، توسط آن حسابهای مورد نیاز خود را کدینگ نمایند.

 

8. آموزش حسابداری pdf نرم افزار رافع

یکی از نرم افزارهای معتبر و رایج در بازار، نرم افزار رافع هفت میباشد. نرم افزار رافع هفت بعنوان اولین نرم افزارهای حسابداری و با قدمت بالا بین حسابداران و کارفرمایان شناخته شده است. نرم افزار رافع به عنوان یک نرم افزار حرفه ای و کاربر پسند، مورد استفاده بسیاری از حسابداران می باشد و شرکت های زیادی در حال حاضر از آن استفاده می نمایند.

آموزش حسابداری pdf نرم افزار رافع

در فایل آموزش حسابداری pdf نرم افزار رافع ، آموزش ها همراه با عکس از محیط نرم افزار در هر قسمت توضیح داده شده است تا کاربر بتواند براحتی از نرم افزار استفاده نماید . انتظار می رود پس از خواندن این مباحث کاربر براحتی بتواند نرم افزار را راه اندازی و استفاده نماید .

 

9. آموزش حسابداری pdf نرم افزار مالیات حقوق

هر ماهه حسابدار بایستی نسبت به تنظیم لیست مالیات حقوق اقدام نماید. در نرم افزار مالیات حقوق بایستی ، اطلاعات حقوق و دستمزد وارد شده و پس از ثبت اطلاعات می بایست خروجی آن را به سامانه حقوق سازمان امور مالیاتی آپلود نمود . سابقا ارائه لیست مالیات حقوق بصورت دستی و حضوری به سازمان ارائه می شود و در حال حاضر این موضوع بصورت کاملا الکترونیکی و اینترنتی ارسال می شود .

در فایلآموزش حسابداری pdf نرم افزار مالیات حقوق سعی شده که کاربر بتواند براحتی نسبت به ارسال لیست اقدام نماید .

 

10. آموزش حسابداری pdf معاملات فصلی

یکی دیگر از وظایف حسابداری ارسال لیست معاملات فصلی در پایان هر فصل می باشد . معاملات فصلی در واقع ارائه کلیه معاملات مودی به سازمان امور مالیاتی است که از طریق نرم افزار انجام می شود . نحوه ارسال :
نرم افزار آفلاین : ابتدا می بایست نرم افزار آفلاین معاملات فصلی را از سایت دانلود و پس از ورود اطلاعات آنرا بصورت اینترنتی ارسال می نمایند .
نرم افزار آنلاین : این امکان فراهم شده که مودی به سامانه معاملات فصلی رفته و بصورت آنلاین نسبت به ارسال اطلاعات اقدام نماید .

در فایل آموزش حسابداری pdf معاملات فصلی سعی شده که اطلاعات جامعی در اختیار کاربر قرار گیرد تا بتواند نسبت به ارسال لیست معاملات فصلی اقدام نماید .

این مقاله آموزشی توسط گوگل با کلیمه کلیدی آموزش حسابداری pdf برای شما پیشنهاد شده است.

دیدگاه خود را بنویسید