آموزش حسابداری رایگان

حسابداران برتر » آموزش حسابداری » آموزش حسابداری رایگان

آموزش حسابداری رایگان

آموزش حسابداری رایگان حسابداران برتر پیشگام در عرصه آموزش حسابداری بازارکار، در جهت خدمت به هموطنان خود، علاوه بر برگزاری دوره های آموزش حسابداری از سطح مبتدی تا مدیر مالی، همچنین تهیه فیلم های آموزشی و تألیف کتب در این زمینه، نسبت به انتقال آموزش حسابداری رایگان نیز به صورتهای زیر اقدام نموده است.

آموزش حسابداری رایگان

آموزش حسابداری رایگان

حسابداران برتر از کلاس های در حال برگزاری فیلمبرداری نموده و آن را به صورت روزانه و در قالب چند کلیپ مهم در کانال آپارات استاد بهروزی به لینک آدرس  ” فیلم آموزش حسابداری “در اختیار کاربران قرار می دهد.

مزایای فیلم های آموزش حسابداری این است که مهمترین مطالب که مورد نظر شرکت کنندگان کارگاه می باشد توسط مدرس آموزش داده می شود و مخاطبان می توانند از آن استفاده نمایند.

این نوشته ها بر اساس کارگاه ها و بصورت عملی به رشته تحریر درمی آید و روزانه مطالب مهمی در این قالب در معرض دیدگان مخاطبین و علاقمندان حسابداری می باشد.

آموزش حسابداری رایگان به صورت مقالات آماده

مقاله آموزش حسابداری رایگان

افراد شاغل در حرفه حسابداری و همچنین جویندگان کار به مسائل و مشکلاتی برمی خورند و نیاز به مشاوره مالی در این زمینه دارند که حسابداران برتر بر اساس این معضل، شایع ترین سوالات حسابداران شاغل و جویای کار را بصورت مقالات حسابداری طبقه بندی نموده و در آدرس ” مقالات حسابداری ” در اختیار حسابداران قرار داده است.

مقالات آموزش حسابداری رایگان آماده شده ، با در نظر گرفتن مطالب کاربردی آماده و ارائه می گردد . درواقع نیاز سوالات حسابداری که طی فرآیند مشاوره های مالی یا کارگاه عملی بیشتر مطرح شده و مورد بحث قرار گرفته ، متن این مقالات می باشد.

برای راحتی کاربر سعی شده که مقالات در دو قالب مقالات عمومی و مقالات تخصصی طبقه بندی شوند:

بخش اول مقالات عمومی به سوالات مختلف افراد در حوزه نحوه اشتغال در رشته حسابداری ، نحوه ورود به بازار کار حسابداری ، نحوه آموزش حسابداری کاربردی بصورت صحیح و عملی ، نحوه ورود به مصاحبه و انجام صحیح این مهم ، نحوه پیشرفت در حوزه حسابداری ، نحوه در آمد زایی در رشته حسابداری و سایر مطالب مشابه پرداخته می شود.

بخش دوم مقالات به سوالات تخصصی حسابداران در حوزه حسابداری مالی ، ثبت اسناد حسابداری خاص ، حسابداری گزارشات ، حسابداری صورتهای مالی ،اصلاح و بستن حسابها ، سوالات حسابداری مالیاتی و امثال اینها پرداخته می شود .
این امکان وجود دارد که سایر حسابداران بتوانند سوالات خود را به صورت ایمیل به آدرس hesabdaranebartar777@gmail.com ارسال نموده و سوال ایشان نیز به مقاله اضافه شود .

و همچنین حسابدارانی که می توانند مقالات کاربردی را به رشته تحریر در آورند و تمایل به انتشار آن دارند می توانند به امر آموزش حسابداری رایگان ، در جهت مساعدت همکاران اقدام نمایند .

 

مزایای استفاده از آموزش حسابداری رایگان

 1. بهره مندی از علوم روز حسابداری
 2. رفع مشکلات حین کار
 3. بالا بردن سطح علمی در جهت ارتقا
 4. آگاهی از معضلات حسابداری در شرکتهای دیگر
 5. استفاده از مشاور مالی
 6. دسترسی به انواع اطلاعات مالی در کمترین زمان
 7. آشنایی با دغدغه حسابداران شرکتها از طریق سوالات مطرح شده
 8. آشنایی با تحلیل گزارشات مختلف
 9. یادگیری روشهای مهم جهت ارائه گزارشات
 10. یافتن روش ساده برای ارتباط بهتر با کارفرما

اهداف آموزش حسابداری رایگان در مجموعه حسابداران برتر

 1. ترویج علوم حسابداری کاربردیآموزش حسابداری رایگان در آموزش حسابداری
 2. ارتقاءسطح علمی حسابداران شرکتها
 3. مساعدت، همکاری با افرادی که فرصت حضور در کارگاه ندارند
 4. بالابردن اطلاعات کارفرمایان
 5. آگاهی دانشجویان از وضعیت بازار کار حسابداری

 

علم و تکنولوژی بصورت فزاینده و با سرعت بالا در حال ررشد است و زمانی که صنایع مختلف رشد کنند، ارکان وابسته به آن نیز رشد می کنند. یکی از ارکان مهم در صنایع مختلف، واحد حسابداری می باشد که در صورت همگام نبودن با رشد صنایع، بصورت نا محسوس در عقب افتادگی آن صنعت تاثیر می گذارد و سبب شکست آن صنعت می باشد .

هر بنگاه صنعتی که ورشکسته می شود ، بدون شک از طرف واحد حسابداری می باشد .

یکی از دلایل مهم ورشکستگی شرکتها و موسسات ، حسابداری آن می باشد. البته این موضوع می تواند به چند بخش تقسیم شود :

 1. عدم آگاهی مدیریت از حسابداریآموزش حسابداری رایگان در ورشکستگی حسابداری
 2. عدم سیاست گذاری مالی از روی گزارشات
 3. عدم وجود سیستم مکانیزه مالی در حسابداری
 4. عدم وجود سرعت در ارائه گزارشات مالی به موقع

 

 

برای روشن شدن موضوع در آموزش حسابداری رایگان ، به مثال زیر توجه نمائید :

شرکت آفتاب در زمینه خرید و فروش کالای الف فعالیت دارد. مدیریت شرکت، یک هدف افزایش فروش پنجاه درصدی را در نظر گرفته است که در یک بازه 6 ماهه به آن هدف فروش دست پیدا کند. با تلاشهای بسیار در آمد شرکت از 500000000 به 1000000000 می رسد و همچنان هدف بعدی دنبال می شود تمام تلاش مدیریت افزایش فروش می باشد، بنابراین در این راستا ، در جهت تبلیغات و بازاریابی از هیچ تلاشی فرو گذار نمی کنند.

پس از مدتی، مدیریت احساس می کند که توان پرداخت هزینه های حقوق، تبلیغات، اجاره و غیره را ندارد همچنان که به فکر فروش بالا می باشد. در این حالت روی به وام های بانکی می آورند تا بتوانند ضمن پرداخت هزینه ها، تبلیغات و فروش خود را بیشتر نمایند.

همچنان فروش در حال افزایش است و هر روز بازارهای جدید و مشتریان جدید اضافه می شوند و در مدت کوتاهی مشکل هزینه ها حل می شود. مجددا پس از مدتی مشکلات از راه می رسند و مدیریت با چالش جدیدی روبرومی شود یعنی علاوه بر هزینه های حقوق، اجاره، تبلیغات، هزینه های وام هم به آن اضافه شود که مشکل را دو چندان نموده است.

در این حالت مدیریت بر سر دو راهی قرار دارد ، تصمیم به نقدینگی شرکت بابت هزینه ها یاخرید کالای جدید ضمن آنکه بخشی از مطالبات وصول نشده، تعداد بسیار زیادی چک های لا وصول موجود است که این موضوع نیزبه چالش های مدیریت اضافه می شود.در این حالت مجددا، مدیریت بدون در نظر گرفتن بدهی های قبلی، اقدام به دریافت وام بانکی خواهد کرد که بدهی را با بدهی دیگری پوشش دهد.

پس از دریافت وام دوم، تامدتی مشکلات مرتفع شده و مجددا مشکلات مالی از راه می رسند واین بار ممکن است مدیریت نسبت به دریافت وام سوم اقدام نماید، ناگفته پیداست که پس از گذشت زمان کوتاهی شرکت یا موسسه اعلام ورشکستگی نماید و درست به همین دلیل است که گفته می شود از هر 5 شغل، 4 شغل در 5 سال اول ورشکسته میشوند. در مثال فوق دلیل ورشکستگی فقط، حسابداری شرکت می باشد.

مثلا یک مدیر آگاه و خبره از واحد حسابداری خود، در زمانهای معین گزارشات، گزارشاتی را می خواهد که این گزارش ها نشان دهنده مسیر شرکت است که کارفرما از طریق آن تشخیص می دهد شرکت در مسیر پیشرفت است و اگر در مسیر درست نباشد، اصلاح مسیر می نماید.

همزمان با این آگاهی مدیریت، بایستی حسابدار خبره ورزیده، در کنار مدیریت بوده تا گزارشات را بدرستی و بدون اشکال ارائه نماید.

وجود سیستم حسابداری سنتی، با وجود پیشرفت شرکتها و سرعت در رقابت ایشان ناکار آمد است و وجود یک سیستم حسابداری مکانیزه می تواند راهگشا باشد .

حسابداران باید تحلیلگران مالی شوند

آموزش حسابداری رایگان و نرم افزارهای حسابداری

آموزش حسابداری رایگان در نرم افزار حسابداری

با وجود نرم افزارهای حسابداری ، رفته رفته زحمات حسابداران کم می شود و این موضوع آنقدر ادامه می یابد که دیگر برای امور حسابداری شرکتها ، هر فردی که آشنایی با کامپیوتر داشته باشد نیز می تواند با استفاده از نرم افزارها به کار حساب و کتاب شرکت بپردازد.

کمتر از 30 سال قبل، حسابداران بایستی اسناد را بصورت دستی صادر نمایند، بر اساس آن دفاتر را بنویسد و برای تراز کردن حسابها، وقت زیادی صرف نمایند. دقت بالا، یکی از ملزومات کار حسابدار بود، درج ارائه یک گزارش مالی مثل صورتهای مالی، کاری بس سخت و زمان بر بود .

هماهنگی بین حسابداری خزانه، انبار با حسابداری مرکزی، خیلی دشوار بود. اگر شرکت شعب یا پروژه های مختلف داشت. یکسان سازی اطلاعات مالی با صرف مدت زیادی همراه بود .

که این موضوع به نوع خود در عدم ارائه گزارشات به موقع و در نتیجه عدم سیاست گذاری به موقع مالی و در نهایت عدم پیشرفت شرکت نقش داشت.

تعدد و کثرت افراد برای حسابداری در سیستم سنتی و در نتیجه، هزینه های حسابداری یکی دیگراز مشکلات شرکتها و موسسات به شمار می رفت.

امروزه با ورود نرم افزارها و شبکه بودن نرم افزارها، تمام حسابداری به صورت لحظه ای یکپارچه وبا وجود سهولت کار، فعالیت های بسیاری با تعداد کمی از حسابدارها انجام می شود.

مثلا یک شرکت بازرگانی حسابداری با پخش مویرگی را در نظر بگیرید. بازاریابهای شرکت هر روز برای دریافت سفارش به فروشگاه ها می روند.

پس از دریافت سفارش آنرا به واحد بازرگانی تحویل می دهند.واحد بازرگانی، برای روز بعد شروع به صدور فاکتور می نماید و فاکتورها جهت صدور سند، به واحد حسابداری ارجاع می شود.

واحد حسابداری پس از ثبت سند، حواله خروج صادر می نماید تا انباردار بتواند طبق حواله صادره بار را استخراج نماید. وقتی بار از انبار خارج می شود، بخشی از آن به انبار مرجوع می شود و انبار دار بایستی آن را به حسابداری اطلاع دهد.

معمولا در نوع حسابداری، ویزیتورها، شخصا اقدام به تسویه با مشتریان می نماید که بخشی از آن نقدی، بخشی دیگری چک و مابقی در حساب بستانکاری می ماند.

حال ورود این گونه اطلاعات هم بصورت سنتی به دست حسابدار می رسد که کنترل آن نیز به نوبه خود، کاری دشوار و ملال آور است.

در دنیای کنونی سفارش ها توسط دستگاه های پوز قابل حمل توسط ویزیتور و یا سفارش آنلاین در سایت شرکت ها انجام می شود و سفارش با یک تائید به دست انباردار رسیده و با زدن یک سند حسابداری صادر می شود و تسویه آن نیز بصورت آنلاین و یا حواله بانکی از طریق موبایل یا دستگاه پوز سیار به سادگی قابل انجام است .

بنابراین اگر با زدن یک کلید سند صادر میشود و همزمان بطور اتوماتیک دفاتر توسط سیستم ثبت و انواع گزارشات ارائه شود ، آیا دیگر نیازی به حسابدار هست؟ !!

آیا با توجه به توضیح فوق دانش حسابداری که برای ثبت اسناد و تحریر دفاتر و ارائه گزارشات است، مورد نیاز است ؟!!

آیا به این ترتیب بدون وجود حسابدار نمی توان به فعالیت ادامه داد ؟!! البته که ورود نرم افزار ها که بسرعت در حال آپدیت هستند و در هر آپدیت، هنر حسابدار را کم رنگتر می کنند و کار حسابداری را سهل الوصول می نمایند، نیاز به حسابدار اپراتور را از بین می برند .

از این رو حسابداران بایستی به فکر آپدیت خود باشند و به این نکته توجه کنند که مثل قبل و با اطلاعات قبلی نمی توانند در این بازار دوام بیاورند و باید از طریق ، آموزش حسابداری رایگان اینترنتی یا شرکت در کلاس آموزش حسابداری خود را از حسابدار اپراتور تبدیل به یک حسابگر تحلیلگر مینمایند.

 

منظور از حسابگر تحلیل گر چیست ؟

آموزش حسابداری رایگان ، حسابدار تحلیلگر

حسابدار تحلیل گر از روی گزارشات مالی به مدیریت در جهت تصمیم گیری صحیح و پیشرفت شرکت کمک می نمائید مثلا یک حسابدار به راحتی با تحلیل گزارشات هزینه ها، به مدیریت کمک می کند تا هزینه های مازاد را شناسایی و در جهت ، حذف ، کاهش و یا مدیریت آن گام بردارد که این موضوع می تواند در پیشرفت شرکت سهم بسزایی داشته باشد و تحلیل های امثال آن، که از حوصله این مقاله آموزش حسابداری رایگان خارج است.

 

حسابدار تحلیلگر چه ابزاری نیاز دارد ؟

آموزش حسابداری رایگان

اصولا در گذشته تحلیل حسابداری از مدیریت مالی انتظار می رفت که البته آن هم بدرستی انجام نمیشد.

در حال حاضر با توجه به توضیحات فوق ، این وظیفه به حسابدار سپرده می شود . بنابر این یکی از ابزارها برای حسابدار، دانش مدیریت مالی از طریق آموزش حسابداری رایگان اینتر نتی یا شرکت در کلاس های مدیریت مالی و یا استفاده از فیلم آموزش حسابداری کاربردی می باشد.

البته این موضوع را در نظر داشته باشیم که ابتدا باید، حسابداری را فرا بگیریم و سپس علم مدیریت مالی، پس از کسب علم مدیریت مالی، علاوه بر تسلط بر نرم افزارهای حسابداری، یکی از ابزارهای کارا برای تجزیه و تحلیل صورت های مالی، نرم افزار اکسل می باشد. این نرم افزار در کنار حسابدار به عنوان یک ابزار لازم به شمار می رود.

فلذا توصیه می شود از طریق آموزش حسابداری رایگان با اکسل که در اینترنت وجود دارد و یا شرکت در کلاس ها این مهم نیز آموخته شود.یکی از وظایف حسابدار محاسبه قیمت تمام شده است.

حسابداران خبره و ورزیده، همیشه به دنبال یادگیری حسابداری قیمت تمام شده هستند، چون یکی از موارد مهم در حسابداری به شمار می رود.

یک حسابدار خبره می بایست قبل از تولید محصول نسبت به محاسبه قیمت تمام شده مهارت داشته باشد و این موضوع بسیار مهم است. آنچه در حال حاضر در شرکت ها رخ می دهد، محاسبه قیمت تمام شده محصولات بعد از تولیدات است.

قیمت تمام شده محصولات باید قبل از تولید انجام شود تا مدیریت بتواند قیمت فروش مناسبی در نظر بگیرد. امروز شرکت ها در تجارت جهانی به شرطی دوام خواهند آورد که قیمت فروش مناسبی داشته باشند، یعنی ضمن دارا بودن کیفیت بالا قیمت آن ها هم کم باشند.

پس به این نکته توجه نمایید که اگر قیمت تمام شده محصولات درست محاسبه نشود می تواند باعث ورشکستگی شرکت شود.

در حال حاضر مدیران آگاه همیشه قبل از تولید از حسابداری قیمت تمام شده محصولات می خواهند و شاید در این حالت نسبت به تولید محصول تجدید نظر نمایند.

حسابدار خبره هم باید بقدری به این موضوع تسلط داشته باشد، یعنی بتواند قیمت تمام شده محصول را قبل از تولید، محاسبه نماید و مدیریت هم از این طریق بتواند تصمیم درستی در جهت تولید یا عدم تولید و با این که در جهت ایجاد حاشیه سود تصمیم بگیرد.

مثلا در نظر بگیرید شرکت می خواهد کالایی تولید نماید و مدیریت فقط مواد مصرفی را در نظر می گیرد و بر اساس آن تولید می کند و این موضوع سبب می شود که قیمت فروش هم بدون سیاستگذاری درست تعیین شود و سپس زیان سنگینی را برای شرکت همراه داشته باشد.

حال اگر همین مدیر با استفاده از حسابداری قبل از تولید، قیمت تمام شده درست را بدست آورده باشد برای فروش هم تصمیم درستی می گیرد.

حسابداران بایستی با استفاده از آموزش کاربردی به این مهم دست یابند و اگر هزینه کردن برای این موضوع میسر نباشد می توانند با استفاده از اینترنت و آموزش حسابداری رایگان به این آموزش لازم دست یابند. امیدواریم از اینکه گوگل برای آموزش حسابداری رایگان مقاله های سایت ما را به شما معرفی کرده است، بیشترین استفاده را کرده باشید. خوشحال می شویم که همراه همیشگی شما باشیم./